Scrambler Design Concept

Navrhli jsme funkční designovou přestavbu pro sériově vyráběný motocykl kategorie objemu 125 ccm.

Výchozí myšlenkou pro nás byl návrh funkční přestavby, která oživí fádní design motorek v kategorií SCRAMBLER. Oslovili jsme komunitu „bikerů“ a společnými silami si stanovili vhodné mantinely návrhu designu takovéhoto motocyklu.

Naším společným cílem bylo navrhnout design pro motocykl mladého muže, který jej používá zejména ve mestě a zde i ocení jeho vysokou estetickou hodnotu. Jedním ze zásadních kroků tedy bylo navržení vhodné přestavby terénní motorky na Scrambler pro městskou jízdu. Zároveň pro nás bylo klíčové zachovat ve vzhledu nádech retro designu a zachování funkčnosti kategorie i při použití nových částí, materiálů a tvarování.

Těžištěm naší práce se staly vrchní partie motorky: sedlo, nádrž, světla a související doplňky. Záměrně jsme zachovávali co nejvíce původních částí beze změny, tak, aby byl finální kit vhodný na přestavbu sériově vyráběného schváleného motocyklu.

Hlavním designerským prvkem je prolínání, prostupování hmot. Hlavní 3 elementy vrchní části motorky, a sice nádrž, sedlo a boční kapotování, jsou tvarově i materiálově odlišné hmoty, které jsou záměrně navrženy tak, aby prorůstali jedna do druhé a tvořily tak jeden kompaktní celek. Stejné principy uživáme také u světel. Důležitým aspektem je i samotný posez jezdce a s tím spojená celková estetika nově vzniklé motorky.

Kategorie Scambler je vysoce komunitní záležitost a spojení terénní motorky s městským pojížděním „na kávičku“ jsou klíčovou asociací spojenou s touto kategorií.

  • Categories:

    Product Design

Click & Share US